Jak se motivovat při studiu anglického jazyka?

Jak-na-motivaci-ke-studiu-anglickeho-jazyka

21. ledna 2023, 10:20

V dnešní době ovládat alespoň na komunikativní úrovni anglický jazyk je téměř nezbytné. Pokud jste tedy učinili rozhodnutí začít se vzdělávat, ať už od základů či svou úroveň anglického jazyka zlepšovat, udělali jste správně. V tomto článku si můžete přečíst pár tipů, jak se motivovat, když se Vám do učení zrovna úplně nechce.

Proč studovat anglický jazyk?

Každý z nás máme někdy špatné dny a donutit se při náladě pod psa ke studiu může být nadmíru obtížné. A pokud jste dokonce už dávno ze školy a Váš mozek už na učení není zvyklý, překonání těchto situací je ještě obtížnější. V dnešním světě je ale velice přínosné anglický jazyk ovládat, ať už chcete cestovat a bez problémů si na cestách zamluvit hotel či vypůjčit auto, nebo si chcete otevřít dveře k lepším pracovním příležitostem.

Jak se motivovat, když se Vám do učení nechce?

Motivace je velmi důležitá součást našeho úspěchu ve studiu anglického jazyka. Stanovte si cíle, kterých byste prostřednictvím zlepšování své angličtiny rádi dosáhli a těchto cílů se držte hlavně ve chvílích, kdy byste to nejraději vzdali. Druhým nejdůležitějším krokem je pak vybrat si formu výuky angličtiny, díky které se na studium budete těšit. Pokud už máte pokročilou úroveň angličtiny, zkuste si jednou týdně popovídat s rodilým mluvčím nebo poslouchejte své oblíbené písničky a zkuste si překládat text. Můžete také sledovat své oblíbené filmy a seriály v originálním znění, tentokrát ovšem ne s českými titulky, ale s těmi anglickými. Hrajte hry, jako třeba pexeso se slovíčky nebo slovní fotbal. Učení musí být zábava!

Zkuste výuku angličtiny Callanovou metodou!

Kromě výše zmíněných aktivit je samozřejmě nejlepší cestou vybrat si kurz anglického jazyka v jazykové škole. Pokud si jazykový kurz vyberete u nás, můžete si vybrat z českých lektorů či rodilých mluvčích a bonusem pro Vás bude studium anglického jazyka online z pohodlí domova! Pokud máte problém s učením se, domácí přípravou a podobně, vyzkoušejte výuku anglického jazyka Callanovou metodou! Tato metoda, známá též jako Anglicky 4x rychleji, se soustředí na konverzaci v angličtině od samého začátku a odpadá Vám veškerá domácí příprava, protože velké opakování probraného učiva, spoustu nových slovíček, psaní diktátu a procvičení čtení zvládnete na hodině se svým lektorem. Není tudíž třeba doma po pracovní době unaveně vyplňovat domácí úkoly, tento čas můžete věnovat aktivitám, které Vás baví, právě třeba sledování filmů a seriálů.

Studujte kromě angličtiny i jiný cizí jazyk

Kromě online výuky anglického jazyka v naší jazykové škole nabízíme také výuku dalších cizích jazyků, jako je španělština, francouzština nebo němčina. Na celou nabídku jazykových kurzů se můžete podívat zde. Pokud si nejste jistí svou úrovní, můžete si na našich stránkách vyplnit rozřazovací test z požadovaného cizího jazyka. Neváhejte a zamluvte si ukázkovou lekci zdarma! Kontaktuje naši koordinátorku jazykových kurzů telefonicky na čísle +420 774 118 911 nebo na e-mailu info@vyukajazykuonline.cz.

« zpět

Online Jazyková škola

E-mail: info@vyukajazykuonline.cz

Tel.: +420 774 118 911

IČ.: 28595025