Učebnice angličtiny nejen na doma

Ucebnice-anglictiny-nejen-na-doma

14. července 2023, 8:50

Existuje mnoho možností, jak se naučit angličtinu a kombinace těchto různých metod Vám umožní se tento cizí jazyk naučit efektivněji. Jednou z nejlepších možností, jak začít Vaši cestu učení angličtiny je mít při ruce kvalitní učebnice.

Knihy a učebnice v angličtině

Čtení knih v angličtině Vám umožní se seznámit s intrikami tohoto cizího jazyka, kterých si můžete všimnout v každodenní konverzaci. Využívat anglické učebnice má spoustu benefitů, ale samozřejmě můžete sáhnout například i po anglických románech a tím se seznámit s různými styly psaní a slovní zásoby.

Pokud jste začátečník, bude lepší začít s knihami, které nejsou tak náročné. Složitější romány by mohly být náročné na četbu dokonce i pro rodilé mluvčí angličtiny! Nicméně je zde velké množství knih, které Vám mohou pomoct s jazykem a Vaším postupem, než se dopracujete k obtížnějším knihám.

Doporučujeme začít s klasickými učebnicemi angličtiny spolu se čtením či sledováním filmů v angličtině, než se dopracujete k náročnějším učebnicím a beletrii.

5 tipů, jak procvičovat angličtinu doma

Jak už jsme zmínili, je důležité, aby Vaše učení bylo rozmanité, jestliže chcete, aby bylo co nejvíce efektivní. Kromě absolvování jazykových kurzů v jazykové škole nebo používání učebnic můžete také:

  • najít si parťáka na učení
  • poslouchat plynulou angličtinu
  • konverzovat v angličtině
  • číst knihy a blogy v angličtině
  • učit se nová slovíčka a vést si slovníček

Přínosy učení se s anglickými učebnicemi

Pro mnoho studentů je učení se angličtiny s učebnicí snazší, protože mohou pracovat vlastním tempem, vracet se k učivu a mají také možnost plnit domácí úkoly, které jim pomohou zapamatovat si slovní zásobu a gramatiku. Mezi další výhody učení pomocí učebnic patří, že dokážete pracovat samostatně i s ostatními. Učebnice angličtiny budou pravděpodobně přesnější než některé informace na internetu. Kromě toho učebnice často poskytují praktické úkoly k procvičování. Další výhodou je, že učební plán si nemusíte sestavovat sami a můžete se řídit strukturovaným programem. V neposlední řadě se zlepší Vaše dovednosti psaní a čtení.

Top 5 učebnic angličtiny

„English for Everyone Course Book Level 1 Beginner: A Complete Self-Study Programme by DK“

Tato cvičebnice z roku 2016 poskytuje strukturovaný výukový program pro dospělé, kteří se chtějí naučit angličtinu jako nemateřský jazyk. Učebnice využívá vizuální metody výuky a studenti mohou v učebnici vyplnit řadu cvičení a naučit se mluvit o svých koníčcích, domově, městě a rozšířit si slovní zásobu.

„English Collocations in Use Intermediate (Cambridge)“ od Michaela McCartyho a Felicity O’Dellové

Tato kniha je skvělou volbou pro samostudium pro ty, kteří již angličtinu ovládají. Pomůže Vám zlepšit plynulost mluvení a budete znít více jako rodilý mluvčí.

Kolokace jsou spojení slov, která se často vyskytují společně, a učebnice obsahuje vysvětlení anglických kolokací pro středně pokročilé studenty angličtiny (B1 až B2).

„Short Stories in English for Intermediate Learners“ od Ollyho Richardse

Pokud máte základní až středně pokročilou znalost angličtiny, nabízí tato kniha zábavný způsob, jak si zlepšit jazykové dovednosti a rozšířit slovní zásobu. Osm krátkých příběhů se liší žánrově a obsahují realistické mluvené dialogy, které vám pomohou naučit se frekventované konverzační obraty.

„Learn English with Cartoons: A Fun Vocabulary Builder Workbook“ od Lingo Mastery

Pokud hledáte něco trochu jiného než tradiční učebnice jazyků, proč nezkusit výuku pomocí kreslených filmů? Tato kniha je ideální pro studenty všech věkových kategorií, podporuje výuku angličtiny pomocí komiksů a ilustrací a poskytne Vám odpočinek od obvyklé studijní rutiny.

„English Grammar in Use Book with Answers“ od Raymonda Murphyho

English Grammar in Use je nejvhodnější pro středně pokročilé studenty (B1-B2), kteří se chtějí zaměřit na zlepšení gramatiky. Studenti mohou těžit z jasných a informativních vysvětlení a cvičení, která jim pomohou seznámit se s anglickými gramatickými styly a pravidly.

Chtěli byste poradit či si vyzkoušet práci s různými učebnicemi v jazykové škole? Kontaktujte nás!

Pokud váháte a ocitáte se v této situaci poprvé, můžete si vyzkoušet práci s různými učebnicemi přímo s našimi zkušenými lektory! Připravíme Vám lekci angličtiny na míru a vybereme pro Vás tu nejlepší učebnici k co nejefektivnějšímu postupu v učení. Domluvte si ukázkovou lekci zdarma nebo nás rovnou kontaktujte na e-mailu info@vyukajazykuonline.cz či na telefonním čísle 774 118 911.

« zpět

Online Jazyková škola

E-mail: info@vyukajazykuonline.cz

Tel.: +420 774 118 911

IČ.: 28595025