Studujte nejen cizí jazyk, ale také kulturu!

Online_vyuka_anglictiny

22. listopadu 2022, 12:00

Pokud se kromě studia samotného anglického jazyka zajímáte také o kulturu zemí, kde se anglicky hovoří, pak by Vás mohlo zajímat, jaké státní svátky nebo významné dny slaví obyvatelé Velké Británie. V Británii nemají mnoho státních svátků, většina z nich jsou normálními pracovními dny, to ovšem Britům nebrání v tom patřičný den oslavit. V tomto článku si můžete přečíst o některých zajímavých a významných svátcích Velké Británie.

Burns night

25. ledna Skotové již více než 200 let slaví Burns night nebo také Burns supper, výročí narození významného skotského básníka Roberta Burnse. Lidé si oblékají tartan, recitují jeho poezii a večeří skotské národní jídlo haggis – ovčí žaludky, které jsou naplněny dalšími vnitřnostmi a o kterém Robert Burns napsal také slavnou báseň s názvem Óda na haggis.

St. Patrick´s Day

Známější pro Vás možná bude St. Patrick´s Day, česky známý jako den svatého Patrika, který se slaví 17. března v mnoha zemích, ačkoliv původně vznikl v Severním Irsku. Slaví se na počest jejich patrona - svatého Patrika. Irové by si v tento den měli obléci něco zeleného, jelikož to je irská národní barva.

Trooping the Colour

Vojenská přehlídka nesoucí název Trooping the Colour oslavuje narozeniny britské panovnice nebo panovníka, kterým je v současné době král Karel III. Pluky vojáků nesou vlajky, což dalo jméno tomuto svátku. Důležitou součástí je kromě samotného krále i britská královská rodina, která projíždí za doprovodu vojáků městem a následně se shromáždí na balkoně Buckinghamského paláce, kde vyčkává na přílet stíhaček Královského letectva.

Vánoční svátky

A nakonec si povíme o Vánocích, které se již neodmyslitelně blíží. Vánoční svátky probíhají v Británii trochu jinak. Zatímco v České republice je důležitý 24. prosinec, tedy Štědrý den (v Británii Christmas Eve), kdy se rodina sejde, povečeří spolu a následně si vymění dárky, v Británii je tento den běžným pracovním dnem a oslava začíná až 25. prosince. Ráno se vybalují dárky a odpoledne se podává slavností večeře, která se skládá z pečeného krocana, brambor a zeleniny. Po večeři následuje vánoční puding a vánoční dort. Více o slavení tohoto kouzelného svátku v Británii na Vás bude čekat v prosincovém článku!

Chtěli byste se dozvědět více o kultuře anglicky mluvících zemí a zároveň si zlepšit angličtinu? Kontaktujte nás!

Naši lektoři Vás kromě samotné výuky angličtiny online mohou obohatit také o kulturní znalosti anglicky mluvících zemí. Pokud si chcete zlepšovat angličtinu a zároveň se učit o kulturním pozadí dané anglicky mluvící země, naše jazyková škola je tu pro Vás! Na našich stránkách si můžete vyzkoušet online test, kterým zjistíte svou úroveň angličtiny, nebo si domluvit ukázkovou lekci zdarma. Kromě angličtiny samozřejmě nabízíme také výuku jiných cizích jazyků! Neváhejte kontaktovat naši koordinátorku jazykových kurzů na e-mailu info@vyukajazykuonline.cz či na telefonním čísle +420 774 118 911!

« zpět

Online Jazyková škola

E-mail: info@vyukajazykuonline.cz

Tel.: +420 774 118 911

IČ.: 28595025