Výuka cizích jazyků pro děti

Vyuka_cizich_jazyku_pro_deti

25. října 2022, 11:30

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda může být efektivní zařídit svému dítěti jazykový kurz nad rámec školní výuky? Popřípadě už ve věku, kdy dítě do školy ještě nedochází? Jakou metodu výuky ovšem vybrat a jak často by mělo dítě jazykový kurz absolvovat? Odpověď na tyto otázky se Vám pokusíme dát v tomto článku.

Proč se děti učí cizí jazyk rychleji než dospělí?

Pokud jste se někdy sami učili cizí jazyk v pozdějším věku, jistě jste rozpoznali, že Vaše schopnost absorbovat všechna ta kvanta nových informací už není tak vysoká. Naopak Vaše dítě chodí ze školy nadšené a nemá problém si zapamatovat i dvacet nových slovíček denně. Tento fakt je vědecky podložen. Děti mají mnohem lepší schopnost zpracovávat a pamatovat si nové informace, a to zejména mezi narozením a pátým rokem života. Schopnost lépe se učit cizí jazyky pátým rokem života ovšem nezaniká, dítěti se to daří lépe než dospělým až do sedmi let. Do sedmého roku života všechny nové informace putují na stejné místo v mozku, po tomto životním mezníku se informace začínají rozdělovat, čímž se schopnost bezproblémového studování cizího jazyka postupně ztrácí. Pokud tedy uvažujete nad zařízením jazykového kurzu pro své dítě, které ještě nechodí do školy, určitě neváhejte a začněte co nejdříve! V případě zájmu lze kontaktovat naši koordinátorku jazykových kurzů.

Jakou metodiku výuky zvolit?

Je jistě zřejmé, že učit cizí jazyk dítě vyžaduje naprosto rozdílný postup, než je tomu u dospělých. Dokonce i mezi výukou dětí panují rozdíly, odvíjející se od věku dítěte. Obecně ovšem platí, že jde vše jednodušeji, když se děti u výuky baví. Není proto vůbec od věci při výuce cizího jazyka používat nejrůznější hračky, obrázky, knížky, deskové hry, ale třeba i zapojit počítač a trénovat s dětmi poslech na pohádce či filmu! Pokud nechcete dítě učit cizí jazyk sami, je určitě dobrý nápad zařídit mu kurz v jazykové škole. Naše jazyková škola může Vaše děti učit pomocí Callanovy metody, která je vhodná i pro úplné začátečníky. Pro ty úplně nejmenší nabízíme také metodu Talking Kids – obdobu Callanovy metody, více uzpůsobenou právě dětem. Při výuce metodou Talking Kids děti bude učit stále jen jeden z našich lektorů, hodiny trvají pouze 50 minut a lektor dbá na to, aby se děti při výuce nenudily.

Jak často by mělo dítě docházet na jazykový kurz?

Obecně platí, že čím častěji člověk dochází na jazykový kurz, tím lépe, což u dětí se zvýšenou schopností absorbovat cizí jazyk platí dvojnásob. Jak už je ale zmíněno výše, je třeba nezapomínat na to, že se dítě může začít nudit. Můžete proto zezačátku vyzkoušet lekce 2x týdně po 50 minutách, jak často Vaše dítě bude docházet na kurz můžete později změnit!

Zájem o přihlášení dítěte na jazykový kurz? Neváhejte nás kontaktovat!

Pokud přemýšlíte o zařízení jazykového kurzu pro své dítě, neváhejte si prohlédnout naši nabídku jazykových kurzů a kontaktovat naši koordinátorku jazykových kurzů na čísle 774 118 911 či zašlete e-mail na adresu info@vyukajazykuonline.cz

« zpět

Online Jazyková škola

E-mail: info@vyukajazykuonline.cz

Tel.: +420 774 118 911

IČ.: 28595025