Online výuka cizích jazyků a její výhody a nevýhody

online_vyuka_vyuka_jazyku_online 4.dubna 2022, 13:30

Chytré technologie nám umožnily naprosto nové možnosti výuky jazyků, a to studium jazyků online. Představme si společně výhody a samozřejmě i nevýhody, které s sebou tento typ výuky nese.  

První výhodou, která napadne ihned každého, je že nemusíte nikam dojíždět, lekci si můžete pustit kdekoliv, ať už jste doma v posteli nebo na dovolené. Jediná nezbytnost je internetové připojení. Dnešní technologie lektorům umožňuje využívat interaktivních pomocníků jako je sdílení obrazovky a student si tak sám nemusí zapisovat vůbec nic, a o to víc se na samotnou hodinu soustředit. Další výhodou jsou zdroje a materiály, které už nikdy neztratíte. Stačí, když Vám lektor pošle odkaz, ať už na video, článek nebo cvičení. Nemusíte si tak nic tisknout a nosit do hodin. 

Každá mince má ale dvě strany a měli bychom si zmínit také nevýhody. “Nevýhoda”, kterou je třeba zmínit je absence osobního kontaktu. I přes to, že online výukové platformy prošly za poslední dobu velkou řadou změn a inovací, stále to budete jen Vy a počítač či tablet. Pokud jste tedy osoba, pro kterou je osobní kontakt nezbytný, možná výuka jazyků online nebude to pravé ořechové.

« zpět

Online Jazyková škola

E-mail: info@vyukajazykuonline.cz

Tel.: +420 774 118 911

IČ.: 28595025