Jak mluvit anglicky jako rodilý mluvčí?

Jak-mluvit-anglicky-jako-rodily-mluvci 19. května 2023, 14:03

Když se poprvé učíte cizí jazyk, může být nesmírně obtížné se soustředit na všechny věci okolo. Od slovíček a gramatiky k imitaci toho správného přízvuku – je to často dlouhá cesta, než se Vám podaří se co nejvíce přiblížit rodilým mluvčím. Tento článek Vám nabídne návod k tomu, jak nejlépe začít.

Proč se učit mluvit jako rodilý mluvčí?

Hlavním důvodem pro studium cizího jazyka obvykle bývá to, že chcete mluvit efektivněji s novými lidmi. Snažit se mluvit jako rodilý mluvčí může zahrnovat pochycení přízvuku,  intonace a slangových variant cizího jazyka, což Vám umožní se ještě více do kultury a efektivního používání cizího jazyka ponořit.

5 kroků na cestě za angličtinou jako rodilý mluvčí

Seznamte se s možnými anglickými přízvuky: existuje široká škála různých přízvuků, které používají angličtí mluvčí. Jen množství přízvuků v samotné Anglii je rozsáhlé - od Londýna, Essexu, Newcastlu, Manchesteru a další. Existuje také skotský, velšský, irský, americký a kanadský přízvuk – takže pokud se učíte angličtinu z různých zdrojů, můžete se nakonec setkat s variacemi všech těchto přízvuků. Jakmile si budete v cizím jazyce jistější, bude pro Vás snazší rozpoznat různé přízvuky.

Zlepšete své tempo a přehlednost: Důležitým aspektem toho, abyste zněli co nejvíce jako rodilý mluvčí, je schopnost vyrovnat se tempu komunikace rodilých mluvčích. I toto se časem dostaví a zlepší s růstem Vaší sebedůvěry v mluvení cizím jazykem.

Naučte se rozpoznat idiomy: Britové jsou známí používáním idiomů – frází, které často znamenají úplně něco jiného, než by se na první pohled mohlo zdát. Pokud nejste rodilý mluvčí, může to být často matoucí! Např. fráze jako: „The best thing since sliced bread“ mohou být použity ve významu skvělé inovace. Osvojení běžných idiomů a frází může usnadnit porozumění lidem v každodenní komunikaci.

Ihned použijte to, co jste se naučili: Nejlepší způsob, jak se cokoli rychle naučit, je procvičovat to za pochodu. Okamžité používání naučeného udržuje věci v paměti čerstvé a znamená, že máte možnost vyzkoušet si slovíčka a fráze, které možná uslyšíte používat přátele nebo kolegy.

Pří mluvení anglicky používejte slang: V různých částech světa se v angličtině vyskytují různé zvyklosti, slangová slova a fráze. Seznámení se s britským slangem při studiu ve Velké Británii Vám umožní snadněji navázat každodenní kontakt s lidmi.

Začněte si zlepšovat angličtinu s našimi rodilými mluvčími!

Pokud Vás dnešní článek zaujal a rádi byste začali svou cestu k co nejdokonalejší angličtině, neváhejte si domluvit ukázkovou lekci zdarma! Kromě rodilých mluvčích angličtiny nabízí naše jazyková škola také lekce s rodilými mluvčími jiných zemí, jako například Španělsko! Kontaktujte nás na e-mailu info@vyukajazykuonline.cz nebo na telefonním čísle 774 118 911.

« zpět

Online Jazyková škola

E-mail: info@vyukajazykuonline.cz

Tel.: +420 774 118 911

IČ.: 28595025